Portal PTP
.:: Zarząd Główny PTP :: Stawki 5/7, 00-183 Warszawa ::.
PTP
· Strona główna
· Władze
· Kodeks
· Statut PTP
· Oddziały, sekcje, placówki
  i komisje rekomendacyjne

· Członkostwo
· Certyfikaty
   i rekomendacje

· Rekomendowani
   członkowie Towarzystwa

· Opinie i ekspertyzy
· Prace Zarządu Głównego
· Walne Zgromadzenie
· 100 lat PTP
· Czasopisma
· Ogłoszenia
· Przelew
· Napisz do nas
Dla psychologów
· Statut, kodeks
  etyki i komentarze

· Psychologia a prawo
· Tajemnica zawodowa
· Techniki projekcyjne
· Metody diagnostyczne
· Pomoc dla psychologów
· Ustawa
· Przyszły Samorząd
· Specjalizacja psychologia
  kliniczna

· EuroPsy - Europejski
  Certyfikat Psychologa

· EFPA
· Szkolenia i warsztaty
· Konferencje
· Praca dla psychologa
· Współpraca
  międzynarodowa

· Zasłużeni dla PTP
· Zasłużeni dla polskiej psychologii
· Nagrody
· Zjazdy

· Linki
· Download
· Wszystkie teksty ze strony
Szukaj


Konferencje: 2015-09-22 Konferencja SYNAPSIS
Wysłano dnia 22-09-2015 przez admin
Konferencje

Do końca września niższa opłata za udział w konferencji Fundacji SYNAPSIS!

A-utyzm
S-eksualność
D-ylematy
Od dzieciństwa do dorosłości. Od psychoedukacji do budowania związków.

14-15.11.2015r. w Warszawie.        Gorąco zapraszamy do rejestrowania się na pierwszą w Polsce konferencję szkoleniową w całości poświęconą seksualności osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.

        Program konferencji i zapisy znajdziecie Państwo na stronie:

www.konferencja.synapsis.org.pl

        Tylko do końca września za udział w konferencji zapłacą Państwo 420 zł lub opłatę ze zniżką 340 zł (dla osób z autyzmem lub zespołem Aspergera, ich rodziców/opiekunów oraz studentów). Koszt obejmuje rejestrację jednego uczestnika pod warunkiem dokonania przelewu do dn.15.09.2015 r.

        Specjalistami, którzy pomogą wyprowadzić seksualność osób z ASD z cienia będą:

        dr Isabelle Henault z Uniwersytetu Quebec, w Montrealu w Kanadzie - jest seksuologiem i psychologiem z University of Québec w Montréalu (Kanada). W swojej praktyce i badaniach koncentruje się na diagnozie, edukacji i wsparciu dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par z autyzmem i zespołem Aspergera. Dr Hénault opracowała program dot. relacji i edukacji seksualnej. Prowadzi doradztwo indywidualne i grupowe dla osób będących z związkach, aby zwiększyć ich rozumienie seksualności. Obecnie jest zaangażowana w wiele międzynarodowych inicjatyw badawczych obejmujących edukację społeczno-seksualną i relacje interpersonalne. Przez ponad dwa i pół roku pracowała w klinice Tony’ego Attwooda w Australii. Dr Hénault jest autorką książki Asperger's Syndrome and Sexuality: From Adolescence through Adulthood, opublikowanej przez Jessica Kingsley Publisher (Londyn 2005), oraz współautorką The Autism Spectrum, Sexuality and the Law (Attwood, Hénault & Dubin) wydanej przez Jessica Kingsley Publisher, (Londyn 2014).

Drugiego dnia wykłady poprowadzą:

        dr n. hum. Izabela Fornalik - pedagożka specjalna i edukatorka seksualna, wykładowczyni, realizuje zajęcia dydaktyczne na Podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (kieruje Komisją ds. pracy z osobami z niepełnosprawnością w obszarze seksualności).

        Posiada doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością sprzężoną (osoby ze spektrum autyzmu, komunikujące się AAC, z niepełnosprawnością ruchową). Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich nauczycieli i rodziców na temat seksualności. Jest autorką licznych publikacji na ten temat, między innymi poradników pt.:  „Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów” oraz „Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną.” W Stowarzyszeniu „Bardziej Kochani” prowadzi punkt konsultacyjny (dotyczący seksualności) dla rodziców oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie.

        mgr Jerzy Drobotko - pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, ukończył Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii, szkolenia i doświadczenie z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży oraz Psychologicznego Treningu Grupowego (podejście psychodynamiczne). Doświadczenie zawodowe: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Bratek"w Barlinku, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. (szkolenia nauczycieli w zakresie rewalidacji indywidualnej, treningu rozwoju osobistego oraz rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi zaburzeniami rozwoju). Doświadczenie zawodowe w pracy z klientem niepełnosprawnym dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży z autyzmem oraz wsparcia ich rodzin. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, członek  Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

        Dr Peter Schmidt - dorosły Niemiec z Zespołem Aspergera (spektrum autyzmu), który fascynująco mówi o tym, jak wysoko funkcjonująca osoba z autyzmem boryka się z naszym „neurotypowym” światem. Peter odkrył, że ma autyzm w wieku 40 lat, już po zrobieniu doktoratu z geofizyki, znalezieniu pracy w międzynarodowej firmie, założeniu rodziny...Odkrył, dlaczego w szkole, w pracy i w każdym środowisku rówieśniczym czuł się tak, "jakby był samochodem na autostradzie, pędzącym pod prąd”, a zdobycie partnerki życiowej wiązało się z długotrwałym, ogromnym intelektualnym wysiłkiem.
        Peter Schmidt jest w Niemczech bardzo znaną postacią – często występuje w mediach (radio i telewizja), w ostatnich latach głównie poruszając temat osób z autyzmem na rynku pracy. Pod koniec 2014r Frankfurter Allgemeine oraz Die Welt opublikowały obszerne artykuły-wywiady z Peterem na ten temat (Autisten in der Arbeitswelt).
        Jego autobiograficzna książka KAKTUS NA WALENTYNKI jest w Niemczech od dwóch lat super-bestsellerem. Opisuje w niej swój młodzieńczy proces identyfikacji seksualnej, budzenie się potrzeby posiadania partnera życiowego, mozolne budowanie relacji i związku partnerskiego, uwieńczone pełnym sukcesem (z ogromną rolą mądrej wybranki).
        Książka KAKTUS NA WALENTYNKI została wydana w Polsce w końcu roku 2014 i będzie dostępna na konferencji na stoisku wydawcy

Koszt udziału w konferencji za jedną osobę wynosi:

  • 420 zł lub opłata ze zniżką 340 zł (dla osób z autyzmem lub zespołem Aspergera, ich rodziców/opiekunów oraz studentów – w przypadku dokonania przelewu między 01.06 2015 r. a 15.09.2015 r.,
  • 450 zł lub opłata ze zniżką 370 zł (dla osób z autyzmem lub zespołem Aspergera, ich rodziców/opiekunów oraz studentów) – w przypadku dokonania przelewu po 15.09.2015 r.

Pokrewne linki
· Więcej o Konferencje


Najczęściej czytany tekst o Konferencje:
2013-01-15 Konferencja Psychologii Klinicznej

Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku