2014-05-18 Interdyscyplinarna konferencja naukowa
Data: 18-05-2014
Temat: Konferencje


Interdyscyplinarna konferencja naukowa

Przestępstwa seksualne – perspektywa prawna,
psychologiczna i psychiatryczna

Termin konferencji: 8-9 września 2014 roku

Miejsce konferencji: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy w PoznaniuOrganizator: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy w Poznaniu

Współorganizatorzy: Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa

Patronat honorowy: Prokurator Generalny, Fundacja Dzieci Niczyje

Partnerzy: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, Polskie Stowarzyszenie Poligraferów

Wstęp na konferencję: płatny. Koszt udziału w konferencji to 250 zł. Obejmuje: udział w sesji naukowej, posiłki, bufet kawowy, uroczystą kolację w restauracji Concordia Design.

Tematem konferencji będą przestępstwa seksualne rozpatrywane na gruncie kryminalistyki, kryminologii, postępowania karnego, prawa karnego oraz psychologii, psychiatrii i seksuologii. Wymiana doświadczeń między specjalistami różnych dziedzin może przyczynić się do sprawniejszego rozwiązywania pojawiających się w tym obszarze problemów. Dostrzegamy nie tylko konieczność poprawy wykrywalności sprawców przestępstw na tle seksualnym i potrzebę przedyskutowania trudności dowodowych, ale również problemy w zakresie resocjalizacji sprawców i nadzoru nad nimi oraz otoczenia ofiar opieką psychologiczną.

Poza sesjami plenarnymi planujemy warsztaty poświęcone różnym zagadnieniom, m.in. identyfikacji sprawców przestępstw w Internecie czy psychologicznej ocenie zeznań świadków – pokrzywdzonych przestępstwami seksualnymi, które poprowadzi Dariusz Piotrowicz – kierownik studiów podyplomowych Psychologia śledcza w praktyce (SWPS Warszawa).

Więcej informacji na stronie konferencji.Tekst jest z Portal PTP
http://www.ptp.org.pl

Adres tego tekstu to:
http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=542