2014 Wspomnienie o Zofii Stroińskiej
Data: 05-10-2014
Temat: Pożegnania


 

 
Zofia Jadwiga Stroińska

Dnia 14 września 2014 roku zmarła Zofia Jadwiga Stroińska z d. Wysocka, psycholog, wieloletnia członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przewodnicząca Oddziału PTP w Białymstoku w latach 1990 – 1994.
Przeżyła 92 lata, miała 4 dzieci, 9 wnucząt i prawnuka. Pochodziła z Warszawy, brała udział w Powstaniu Warszawskim. Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Prawie całe dorosłe życie mieszkała i pracowała w Białymstoku. Wraz z ociemniałym mężem Józefem założyła Stowarzyszenie Osób Ociemniałych i Niedowidzących i z wielkim oddaniem służyła środowisku inwalidów wzroku. Ponad 20 lat pracowała jako nauczyciel – bibliotekarz w szkole podstawowej. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi oraz odznakę „Zasłużona dla Polskiego Towarzystwa Psychologicznego”.
Była znana z gościnności, nikomu nie odmawiała pomocy, pełniła cichą służbę względem ludzi chorych, ubogich i opuszczonych.
Żegnamy z wielkim żalem nestorkę naszego środowiska, wprowadzającą kilka pokoleń psychologów w arkana zawodowe, przyjaciela, gorącą patriotkę i żarliwą chrześcijankę.


Tekst jest z Portal PTP
http://www.ptp.org.pl

Adres tego tekstu to:
http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=563