2017_02_13 Laboratorium Psychoedukacji zaprasza na szkolenie.
Data: 13-02-2017
Temat: Szkolenia


Szkolenie „Psychoterapia oparta na mentalizacji”
(MBT – Mentalization Based Treatment)
stopień podstawowy.
3-5.04.2017, Poznań

Zapraszamy na kolejną w Polsce edycję szkolenia MBT, współorganizowanego i certyfikowanego przez Laboratorium Psychoedukacji, Pracownię Humani i Anna Freud Centre w Londynie.Szkolenie skierowane jest do specjalistów pracujących w obszarze zdrowia psychicznego oraz innych profesjonalistów zainteresowanych leczeniem zaburzeń osobowości.


Prowadzący:
Anthony Bateman
- Jeden z najwybitniejszych współczesnych psychoterapeutów, badaczy i klinicystów. Współtwórca, obok Petera Fonagy, Psychoterapii Opartej na Mentalizacji. Koordynator programów szkoleniowych MBT. Pracuje w Anna Freud National Centre for Children and Families, gościnnie jest profesorem Univeristy College w Londynie, wykłada i szkoli na całym świecie.

Henning Jordet - Psycholog i psychoterapeuta, superwizor i trener MBT certyfikowany przez Anna Freud National Centre For Children and Families. Przez ostatnie lata był szefem departamentu psychologii w obrębie służb psychiatrycznych w Jutlandii, w Danii. Od ubiegłego roku mieszka w Norwegii, gdzie pracuje w nurcie MBT z pacjentami z zaburzeniami osobowości, głównie ze spektrum borderline.Współpracuje z Anna Freud National Centre For Children and Families w Londynie.

Program:
1 dzień:
Czym jest mentalizacja? Rozwój mentalizacji i różne typy jej uszkodzenia. Mentalizowanie, przywiązanie i uraz. Mentalizacja i zaburzenie osobowości borderline. Wskazania kliniczne.

2 dzień: MBT: Ocena znaczenia mentalizacji w relacjach międzyludzkich. Mentalizacja w terapii. Jak kształtować mentalizację i prowadzić MBT?

3 dzień: Czym jest prawidłowa terapia MBT? Przegląd głównych wytycznych MBT w pracy z grupami.

Kurs składa się z części teoretycznej (wykłady, dyskusje) i praktycznej (warsztaty, ćwiczenia praktyczne). Zajęcia będą tłumaczone na język polski.

Zapisy i więcej informacji: www.lps.pl oraz www.mentalizacja.plTekst jest z Portal PTP
http://www.ptp.org.pl

Adres tego tekstu to:
http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=670