2017_11_01 Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów
Data: 01-11-2017
Temat: Z prac Zarządu Głównego


OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY PSYCHOLOGÓW

Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów to organizacja zrzeszająca psychologów wszystkich specjalności i branż bez względu na formę zatrudnienia. Naszym pierwszym i nadrzędnym celem jest integracja całego środowiska i reprezentowanie interesów wszystkich psychologów (także tych pracujących indywidualnie, bez wsparcia i pomocy kolegów).
Planujemy zapytać o zdanie wszystkich do których uda nam się dotrzeć dzięki szeroko zakrojonym konsultacjom społecznym.Najistotniejsze kwestie, którymi będziemy się zajmować to walka o dobre warunki pracy i adekwatne do posiadanych kompetencji wynagrodzenie dla wszystkich psychologów oraz doprowadzenie do skutecznego znowelizowania i wejścia w życie Ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów.

Do realizacji obu tych celów zamierzamy używać narzędzi charakterystycznych dla organizacji związkowych, które daje nam Ustawa o związkach zawodowych – czyli m.in. obrona praw pracowniczych (wsparcie prawne indywidualne i przy sporach zbiorowych), czy, kompetencja najważniejsza, prawo do występowania z wnioskami o wydanie lub zmianę aktu prawnego oraz opiniowania założeń i projektów aktów prawnych.

Aktualnie intensywnie rozbudowujemy swoje struktury – przyjmujemy nowych członków i powstają kolejne odziały terenowe OZZP, ponieważ oficjalnie Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów został zarejestrowany 08.12.2016r. Poszukujemy też osób chętnych do współpracy z Zarządem w realizacji celów Związku. Zapraszamy do kontaktu i przyłączenia się do nas!

Więcej informacji na naszej stronie www.ozzp.org.pl

Kontakt:
Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów
Łódź 90-084
ul. Bardowskiego 1
mail: kontakt.ozzp@gmail.com

Sławomir Makowski – Przewodniczący OZZP (sprawy ogólne, formalne kontakty z OZZP, procedura tworzenia oddziału terenowego)
kontakt: smakowski.ozzp@gmail.com, tel. 663748380

Katarzyna Sarnicka – Vice Przewodnicząca OZZP (sprawy ogólne, formalne kontakty z OZZP, członkostwo w OZZP)
Kontakt: k.sarnicka.ozzp@gmail.com, tel. 608510847Tekst jest z Portal PTP
http://www.ptp.org.pl

Adres tego tekstu to:
http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=712