Portal PTP
  
.:: Sekcja Diagnozy PTP ::.
Informacje


Aktualności
Zawiadomienie I Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej Poznań, listopad
2014-01-22 13:20:45
Szanowni Państwo,

poniżej przesyłam informację dotyczącą konferencji psychologii klinicznej - w opisie zagadnień konferencji znajdują tematy dotyczące diagnostyki klinicznej oraz standardów jej stosowania. Wydaje się, że sprawy związane z diagnozą psychologiczną i dobrymi praktykami w tym obszarze nabierają ostatnio tempa.

Z poważaniem
Bartosz Zalewski
w imieniu Zarządu


Oficjalne zawiadomienie o Konferencji

Diagnostyka międzykulturowa dzieci - publikacja
2014-01-21 09:16:02
Szanowni Państwo,

na prośbę i za zgodą autorów-redaktorów, tj. Krystiana Barzykowskiego, Haliny Grzymały-Moszczyńskiej, Daniela Dzidy, Joanny Grzymały-Moszczyńskiej oraz Magdaleny Kosno zamieszczamy link do książki elektronicznej (e-booka) pt. 'Wybrane zagadnienia diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności' z serii One są wśród nas wydanej nakładem Ośrodka Rozwoju Edukacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Książka stanowi unikatowe opracowanie dotyczące praktyki diagnostycznej i stanowić może dużą pomoc w coraz częstszych sytuacjach kontaktu z młodymi przedstawicielami innych kultur w Polsce.

Książka dedykowana jest zmarłej w 2013 roku dr hab. Katarzynie Stemplewskiej-Żakowicz, która pośród innych ekspertów była członkinią zespołu konsultacyjnego tej publikacji.
Zarząd Sekcji pragnie wyrazić podziękowania autorom za możliwość popularyzacji publikacji tą drogą.

Zapraszamy do lektury!
Zarząd Ogólnopolskiej Sekcji Diagnozy Psychologicznej

Kliknij tu by pobrać książkę (książka w formacie PDF. Do odczytania konieczny będzie Adobe Reader dostępny za darmo)

Forum Diagnoza Psychologiczna już działa!
2014-01-10 15:20:36
Uruchomione przez prof. Paluchowskiego forum dotyczące diagnozy psychologicznej już działa! Zapraszamy zainteresowanych do czytania i aktywnego publikowania: http://paluchja-forum.home.amu.edu.pl/index.phpt Szansa, żeby to forum stało się kompendium społecznej wiedzy i miejscem wymiany myśli osób zainteresowanych diagnozą jest duża, a zależy to od samych zainteresowanych. Zapraszamy!